تبلیغات
من واقعی یک دختر چادری - داخلیون

من واقعی یک دختر چادری

عاشق سایه مخروطی شکلم شدم که هیچ نقصی بهش وارد نیست...

داخلیون

بسم الله


وظیفه ما نسبت به تولید ملی چیست؟

حمایت؟؟!!


این روزها مبتلا به خرید محصولات ایرانی شدیم، هر جا نمایندگی‌ محصولات ایرانی را میبینم، بدو بدو میرویم داخل، یک کمی که توضیحات آقای فروشنده را می‌شنویم، می‌فهمیم که در خیلی موارد، ما فقط مونتاژ کننده هستیم و مواد و قطعات از خارجه وارد می‌شود.

حداقل اینطور خیالمان راحت است که سودی که حاصل فروش است، همه‌اش عاید خارجکی‌ها نمی‌شود و سود بخش مونتاژ می‌رود تو جیب یک ایرانی.

حالا این ایرانی یا کارگر است، یا صاحب کارخانه!!

فروشندگان نمایندگی‌ها هم آدم‌های جالبی هستند که برای تبلیغ برند ایرانی اولین صحبت‌هایشان را منحصر میکنند به این که فلان قطعه‌اش از ایتالیا می‌آید و بهمان قطعه از آلمان و غیره و ذلک.

اصلا حرفی در این‌ها نیست که حتی باید از مونتاژکاری ایرانی هم حمایت کنیم. اولاً به دلیل حمایت از حقوق کارگر ایرانی و بهره مندی او، دوماً به دلیل ایجاد و تقویت انگیزه در به اصطلاح "تولیدکننگان ایرانی"!!

اما به قول یکی از همین فروشندگان یکی از نمایندگی‌های یک محصول معروف ایرانی؛ باید این رابطه دو طرفه باشد، و واقعاً باید دو طرفه باشد.

این که ما هر محصول ایرانی را بخریم، چون ایرانی‌ست، چون کارگر ایرانی آنجا زحمت می‌کشد، چون کارخانه دار و سرمایه دارش هموطنمان است؛

نه تنها به خودمان داریم توهین می‌کنیم بلکه داریم به آن تولیدکننده هم اهانت می‌کنیم، البته شاید خودش نفهمد و کیف هم کند، ولی داریم می‌گوییم مهم نیست تو کارت خوب است یا نه، ما می‌خریم تا از تو حمایت کنیم، حالا ما هی حمایت کنیم، بعد سرمایه گذار هی به تولید محصولات کم کیفیتش ادامه دهد، چون با همین میزان کیفیت فروش دارد خب، بعد هم هی درجا بزنیم و بزنند...

ولی انصاف هم خوب چیزی‌ست، بعضی از همین محصولات تولید داخل یا مونتاژ داخل، نسبت به بقیه یک سر و گردن بالاترند. بماند که بعضی از این تولیدکنندگان زحمت تقلید هم به خودشان نمی‌دهند، که یک ذره به ظاهر تولیدات خودشان برسند که من خریدار یک عمر چشمم دنبال فلان محصول خارجکی نباشد...

پس وظیفه ما فقط حمایت نیست، یعنی حمایت هست ها ولی نه صرفاً با خرید محصول ایرانی؛

گام بزرگ ما در این حمایت،  ایجاد حس رقابت در تولیدکنندگان است. یعنی چه؟ الان می‌گویم:

مثلاً فلان برند اجاق گاز نسبت به بقیه محصولات ایرانی بهتر است، حالا قیمتش هم کمی بالاتر(ناگفته نماند که نسبت به محصولات با برندهای خارجکی، قیمت‌های داخلی‌ها خیلی پایین‌تر است).، خب اگر روح جمعی برود به سراغ خرید یکی دو محصولی که از بقیه بهترند، آن تولید کننده محصول کم کیفیت باید برای ماندن در رقابت یک فکری بکند، باید به فکر افزایش کیفیت بیفتد وگرنه با ادامه روند خرید محصولات ایرانی به صورت رندوم، درجا خواهیم زد و همین جا خواهیم ماند. چون می‌بیند با همین کیفیت کم فروشی در حد بقیه محصولات دارد و نیازی به اصلاح نمی‌بیند.


و همه این‌ها مثل بقیه چیزها روح جمعی می‌طلبد، یعنی گرایش به خرید با کیفیتترین‌ها...

 

یا حق...

 برچسب ها:تولید ملی، حمایت از تولید ملی، تولید داخلی، بازار رقابت محصولات داخلی،
[ شنبه 3 مرداد 1394 ] [ 01:50 ب.ظ ] [ سادات موسوی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه